دستکش جراحی کم پودر لاتکس

ویژگی ها:

 

  • دستکش های مورد استفاده در جراحی اساساً از لاتکس طبیعی یا مصنوعی ساخته می شوند.
  • استفاده از دستکش های لاتکس پزشکی قدمتی صد ساله دارد. دلایل بسیاری برای استفاده از این دستکش ها در معاینات و جراحی ها وجود دارد.
  • این دستکش ها در سایزهای ۶ – ۶٫۵ – ۷ – ۷٫۵ – ۸ تولید میشوند

دستکش جراحی کم پودر لاتکس

 

دستکش جراحی کم پودر
لاتکس از مایع شیری رنگی که از درختی به نام Hevea Brasiliensis گرفته می شود، ساخته می شود.  این دستکش ها در ابتدا در سال ۱۸۸۹ میلادی مورد استفاده قرار گرفتند.
در طول این مدت صنعت بهداشت و درمان شروع به استفاده از دستکش جراحی نمود. به منظور راحت دست کردن این دستکش ها  روش های متفاوتی مانند خیس کردن و یا استفاده از پودرهای گرد مختلف بکار گرفته شد.
این پودرها شامل کربنات کلسیم، پودر تالک، تنوعی از محصولات نشاسته، و ترکیبی از تالک، هاگ و پودر لیکاپدیم (Lycopodium) است. لیکاپدیم ماده ای بود که به عنوان اولین روان کننده برای دستکش های لاتکس پزشکی استفاده شد.

این ماده تقریباً به مدت چهار دهه مورد استفاده قرار گرفت. قبل از آن مشخص شده بود که این ماده اثرات مضری برای کاربر دارد؛ لذا استفاده از این ماده کاهش و سپس متوقف شد. در عوض، تولیدکنندگان دستکش از پودر تالکم، که یک روان کننده غیرقابل جاذب بود، استفاده نمودند. در دهه ی ۴۰ میلادی دریافتند که این پودر نیز دارای عوارضی است. عوارض آن شامل چسبندگی و گرانولوما بودند. گرانولوما نوعی التهاب است که در بسیاری از بیماری ها به دنبال تحریک مزمن سیستم ایمنی یافت می شود. در سال ۱۹۷۴ میلادی نوعی پودر مبتنی بر آرد ذرت در صنعت بهداشت برای استفاده در این نوع دستکش ها بکار گرفته شد. این پودر غیرقابل تحریک و غیرقابل جذب بود. در اوایل دهه ۷۰ میلادی، استفاده از این پودر در دستکش های لاتکس پزشکی آغاز شد. بنابراین این دستکش ها در دو نوع پودری و غیرپودری دسته بندی شدند.

 

کاربرد:

  • معمولاً این دستکش ها برای جراحی و عمل های دقیق و استریل به کار میرود. دستکش های لاتکس جراحی در دو مدل بدون پودر و کم پودر تولید میشود.
  • دستکش کم پودر بدلیل کم شدن تعرق دست استفاده میشود.
  • هر جفت دستکش چپ و راست در یک پک بسته بندی استریل و درارای تاریخ انقضا می باشد.
  • دستکش های مورد استفاده در جراحی اساساً از لاتکس طبیعی یا مصنوعی ساخته می شوند.
  • این دستکش ها در سایزهای ۶ – ۶٫۵ – ۷ – ۷٫۵ – ۸ تولید میشوند

توضیحات تکمیلی

برند

فارمد

جنس

لاتکس

تعداد در کارتن

300 عدد

کشور تولید کننده

ایران

شما شاید این را هم دوست داشته باشید